Kwitnąca Wiśnia

Kwitnąca Wiśnia

 

Poli Abrazja (sterylna mikrodermabrazja)

Jednym z najbardziej popularnych i jednocześnie niezbędnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej to złuszczanie naskórka.

Biorąc pod uwagę budowę skóry, możemy w dużym uproszczeniu powiedzieć, że naskórek jest zarówno naszym największym przyjacielem jak i wrogiem. Marzeniem każdej kosmetyczki, kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej jest bezpośredni transport substancji aktywnych do głębszych partii skóry. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy uda nam się przedostać przez barierę naskórkową, a wiemy, że jest to niezwykle problematyczne. Logiczne jest więc poprzedzać wprowadzanie substancji aktywnych zabiegami złuszczającymi naskórek.

Od wielu lat procedura ta była stosowana zarówno podczas pielęgnacji domowej, jak i również za pomocą różnego typu urządzeń kosmetycznych. Protoplastą dzisiejszych mikrodermabrazji jest najzwyklejszy peeling z ziarnami pochodzenia roślinnego (skruszone pestki) lub taki, gdzie funkcję ścierną pełnią minerały. W miarę rozwoju profesjonalnej kosmetyki zabiegi te zaczęto zastępować bardziej zaawansowanymi procedurami – mikrodermabrazją korundową lub mikrodermabrazją diamentową.

Niestety okazało się, że jest cała gama przeciwwskazań uniemożliwiająca naszym klientom korzystanie z tych rozwiązań. Aby zrozumieć, jak istotne jest odpowiednie dobranie zabiegu do typu skóry, wieku klienta oraz prognozowanych i oczekiwanych trwałych efektów przeanalizujmy, jakie mamy na dzień dzisiejszy rozwiązania.

Podstawowym zabiegiem poprawiającym przepuszczalność naskórka i najprostszym do wykonania jest peeling, który dzięki drobinkom ściernym pozwala usunąć część zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja korundowa i diamentowa jest dużo bardziej skuteczna i oprócz samego procesu złuszczania pobudza skórę do lepszej pracy poprzez celowe podrażnienie jej podczas zabiegu.

Wyżej wymienione procedury polegają na mechanicznym starciu naskórka, co daje pewne ograniczenia ze względu na przeciwwskazania.

Drugą kategorią zabiegów, które możemy wykonywać na nawet problematycznych cerach, to zabiegi rozpuszczające naskórek (kwasy) lub zupełna nowość w kosmetologii – głowice, które polerują naskórek, a go nie ścierają.

Kwasy mają szerokie zastosowanie, ale te bardziej intensywne, gdzie obniżamy pH poniżej 2, nie są polecane dla każdego klienta. Stąd innowacyjność zabiegów, które łączą słabsze kwasy z polerowaniem naskórka jest nie do zastąpienia. To, co w tradycyjnych procedurach ścierania naskórka jest przeciwwskazaniem, to w zabiegu PoliAbrazji jest wskazaniem:
* cera naczyniowa,
* skóra atopowa,
* cera trądzikowa,
* trądzik różowaty w początkowym stadium,
* cera dojrzała,
* szyja,
* dekolt

Zabieg Poli Abrazji posiada wszystkie cechy procedur BIOREWITALIZACJI skóry. Innowacyjność ich polega na niezwykłej skuteczności w zakresie pobudzania naturalnych procesów regeneracyjnych i rewitalizacyjnych skóry, których wywoływanie nie zakłóca naturalnych procesów. Bariera naskórkowa zostaje zniesiona podczas delikatnego i nieinwazyjnego zabiegu, co pozwala na zewnętrzną suplementację bez zbędnych komplikacji związanych z podrażnieniami, które mogą być wywołane przy intensywnie działających ampułkach lub koktajlach.

 

 

  • Facebook
  • Google+