Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe umożliwia kompleksowe odmłodzenie wszystkich tkanek twarzy w sposób naturalny, komfortowy i bezpieczny dla pacjenta. Regeneruje naskórek, skórę i tkankę podskórną, odbudowuje tkankę kostną. Płytki krwi są komórkami krwi. Zawierają między innymi tzw. czynniki wzrostu biorące udział w naprawie tkanek po urazie. Są to:

– czynniki wzrostu naskórka

– czynniki wzrostu fibroblastów

– czynniki wzrostu śródbłonka naczyń

Zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni), w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszaniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.

Osocze bogatopłytkowe zawiera substancje nazywane czynnikami wzrostu, odpowiedzialne za stymulację i inicjację procesów tworzenia nowych komórek i białka. Istotą zabiegów z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest dostarczanie skoncentrowanych czynników wzrostu w miejsca, w których nasza skóra wymaga odbudowy, rewitalizacji, regeneracji, ujędrnienia i odmłodzenia.

Zabieg z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest absolutnie bezpieczny, naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Zabieg przeznaczony jest do stosowania zarówno w profilaktyce jak i leczeniu, dlatego też zaleca się go wszystkim osobom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się, gdy ich skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany. Zabiegi są też bardzo skuteczne w profilaktyce i leczeniu chorób skóry głowy (wypadanie włosów, łysienie).

  • Facebook
  • Google+