Kwas hialuronowy

KWAS HIALURONOWY

Korekta zmarszczek, wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym

 

Produkty wypełniające (kwas hialuronowy) to substancje występujące naturalnie w skórze, a ilość ich i jakość zmniejsza się wraz z wiekiem, co prowadzi do zwiotczenia skóry. Skóra najpierw staje się wysuszona, a następnie pojawiają się pierwsze pojedyncze linie, które z czasem przekształcają się w głębsze zmarszczki.

Wypełniacze poprzez nawilżenie i nadanie objętości:

-wygładzają zmarszczki
-poprawiają kontur twarzy
-modelują wargi

Fillery silnie stymuluje skórę, która nawet po wchłonięciu się preparatu (5-18 miesięcy w zależności od preparatu) wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy stosujemy do wypełniania zmarszczek oraz do zabiegów wolumetrycznych w okolicach takich jak:

-bruzdy nosowo wargowe
-zmarszczki marionetki
-bruzda bródkowa
-zmarszczki „palacza” i „kurze łapki”

Efekty zabiegu:

-widoczne są natychmiast po podaniu
-zmarszczki stają się znacznie płytsze
-następuje poprawa owalu twarzy

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez wykwalifikowanego lekarza.
Odstęp pomiędzy zabiegami wypełniania zmiarszczek, a innymi metodami odmładzania, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja powinien wynosić 1-2 tygodnie.
W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji.
Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Przeciwwskazania:
-nadwrażliwość na składniki wypełniacza
-aktywne infekcje skórne (trądzik, opryszczka itp.)
-choroby układu immunologicznego
-ciąża
-karmienie piersią

Nie należy przyjmować aspiryny i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, witaminy E oraz innych leków obniżających krzepliwość krwi przez 7-10 dni przed zabiegiem.

Objawy niepożądane mogące wystąpić po zabiegu:

-zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia wypełniacza (objawy te znikają w ciągu 72 godzin)
-świąd w przypadku skóry wrażliwej
-sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Powiększanie, wypełnianie, korekta kształtu ust

Do powiększania i modelowania kształtu ust stosujemy wypełniacz najwyższej jakości, którego główną funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkankach.

Z upływem czasu usta bardzo szybko tracą swoją naturalną spoistość, kolor i nawilżenie. Dlatego zabiegi poprawiające kondycję tego obszaru wydają się obecnie koniecznością. U osób chcących zachować piękny kształt i objętość ust wykonujemy odpowiednie korekty wstrzykując wypełniacz w celu uwydatnienia konturu ust, powiększenia ust, usunięcia zmarszczek wokół ust, bądź w celu ich nawilżenia przywracając im młodzieńczy wygląd.

Zabieg trwa ok. 30 min. i jest prawie bezbolesny. Zawsze stosuje się znieczulenie miejscowe, w zależności od wrażliwości pacjenta, kremem lub za pomocą znieczulenia stomatologicznego.

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić w miejscu podania:

-obrzęk
-rumień
-zasinienie
-ból
-świąd
-nadwrażliwość na dotyk

Objawy te zwykle ustępują po kilku dniach po podaniu preparatu.

Czas utrzymywania się efektu: 3 – 9 miesięcy, zależnie od indywidualnych cech pacjenta.

WOLUMETRIA

Modelowanie konturów twarzy (zabiegi wolumetryczne)

Zabiegi wolumetryczne polegają na korygowaniu oraz modelowaniu kształtów twarzy i szyi poprzez przywrócenie utraconej objętości, zapewniając bardziej młodzieńczy wygląd.

Zabiegi te, przy minimalnej inwazyjności umożliwiają uzyskanie efektu liftingu.
Z wiekiem skóra staje się bardziej wiotka, mniej elastyczna, a mięśnie tracą swoją kurczliwość. Skóra właściwa ulega stopniowemu odwodnieniu i staje się cieńsza. Naskórek oraz skóra właściwa, które zazwyczaj są połączone ze sobą, zaczynają się rozdzielać, a zwiotczała skóra pokrywa się zmarszczkami.

Zmianom tym zwykle towarzyszy spadek ilości tłuszczu, który również powoduje zmniejszenie objętości i jędrności skóry. Zmiany objętości najczęściej dotyczą kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych, kącików ust, podbródka i szyi.

Zastosowanie metod wolumetrycznych pozwala na:

-modelowanie kości policzkowych
-poprawę owalu twarzy
-zmianę kształtu ust
-modelowanie podbródka