Makijaż Permanentny

Makijaż permanentny jest to makijaż stały.

Polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w okolicach ust, brwi i oczu. Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, a  efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat.

Celem makijażu permanentnego jest w sposób naturalny podkreślić piękno każdej z Nas. Zabieg makijażu trwałego pomaga skorygować kształt brwi (słabe lub nieregularne), ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg) oraz podkreślić wyraz oczu („kreski” na dolnej i/lub górnej powiece)

Każdej klientce można dobrać makijaż odpowiedni do jej typu urody oraz indywidualnych potrzeb.

Makijaż permanentny jest luksusem dla każdego, a w szczególności dla osób, które:
•mają mało czasu na makijaż

zapracowanych

rano i wieczorem wyglądają blado, mało wyraziście

wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo

noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu

starszych, mających problemy ze wzrokiem

są uczulone na kosmetyki kolorowe

mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta

które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody

pozbawionych brwi i rzęs np. po chemioterapii

Makijaż permanentny utrzymujący się w zależności od typu i kolorytu skóry od 2 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek.

W zależności od rozległości makijaż permanentny może trwać od 60 minut do 3 godzin. W ciągu kilku dni po zabiegu makijaż ulega rozjaśnieniu i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie – korekta.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać – jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny – linergistkę. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.